Polacy z patentem na światło

Wicker-Chair

Silvair szykuje się do masowej, globalnej produkcji systemu inteligentnego oświetlenia. W tę podróż zabiera ze sobą Estimote.

Jako Seed Labs polski start-up szykował się do podboju świata, a przynajmniej jego części z inteligentnymi domami. Teraz już jako Silvair — dofinansowany niemal 5 mln USD i wciąż kierowany przez Rafała Hana (wspierał wcześniej takie przedsięwzięcia jak Ciufcia.pl, DuckieDeck czy Futbolowo.pl) — wybiera węższą specjalizację. Silvair właśnie zrealizował pierwsze większe wdrożenie urządzeń do zarządzania inteligentnym oświetleniem w budynkach. Całość technologii opiera się na produkowanych i opracowywanych w Krakowie uniwersalnych modułach, działających w standardzie bluetooth.

— Obecnie koncentrujemy się na rozwijaniu naszej technologii i wdrażaniu jej w przestrzeniach komercyjnych, takich jak biura, sklepy i muzea. Właśnie zainstalowaliśmy kilkaset naszych modułów w kilkupiętrowym biurowcu klasy A w Melbourne. Dzięki naszemu rozwiązaniu i współpracy z lokalnym partnerem — Organic Response — możemy zmniejszyć zużycie energii w budynku nawet o 70 proc. — twierdzi Rafał Han.

Czytaj cały artykuł: http://pulsinnowacji.pb.pl/4427048,38831,polacy-z-patentem-na-swiatlo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *